| Ioanaaal a întrebat:

Luna aceasta mi-a venit menstruatia dar nu a fost asa de abundenta si nu m-a tinut asa de mult ca de obicei, poate fi din cauza ca luna aceasta nu am luat deloc medicamente, mentionez ca luniile trecut am luat nurofen sau aspirina chiar si cate doua din cauza dureri...cat tine o menstruatie normala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca doresti in continuare informatii corecte te pot ajuta ID-ul meu este misubacsi

| ea0doar0ea a răspuns:

O menstruatie normala tine intre 5-7 zile dar sunt si cazuri in care poate tine de la 4 la 10 zile daca esti la puberatate din cauza dezechilibrului hormonal. happy

| Ioanaaal explică (pentru ea0doar0ea):

Pe mine m-a tinut aproximativ 3 zile, in ultimul timp am fost foarte stresata si am avut insomni... posibil si de asta?

| ea0doar0ea a răspuns (pentru Ioanaaal):

Da, foarte posibil! mie mi-a venit o data si doar o zi. daca ti e intampla frecvent mergi la doctor, dar nu cred ca e cazul. ai grija de tine totusi

| Ioanaaal explică (pentru ea0doar0ea):

Heibig grinpoti sa-mi dai o adresa de e-mail (id) daca vrei am niste intrebari si nu am cu cine sa vorbesc ma poti ajuta te rog mult de tothappy