| Andreea23456 a întrebat:

Luna trecuta mi-a venit de 2 ori ciclul menstrual, pe 8-9 iunie si la sfarsit pe 27-28. Nu mi s-a intamplat niciodata, ideea este ca nu m-a tinut mai mult de 1-2 zile. Iar acum desi nu am nimic, ma doare foarteee tare spatele, dar menstruatie nu am. De obicei ma doare asa spatele cand trebuie sa imi vina. Dar deja ar fi prea deplasat, ce as putea sa fac? Sa fie vorba de vreo dereglare hormonala? Tin sa mentionez ca am aproape 16 ani!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Alex1929386543 a răspuns:

Este posibil o dereglare. Nu ai menționat daca ai avut contacte sexuale recente. Dacă încă menstruatia este neregulată este normal.

| Andreea23456 explică (pentru Alex1929386543):

Si daca am avut contact sexual recent ce inseamna?

| Alex1929386543 a răspuns (pentru Andreea23456):

Dacă ai avut asta poate fii o dereglare. Acum depinde daca a fost recent.