| Ioana845 a întrebat:

Buna, ma confrunt cu o problema. Acum doi ani am avut fractura la bratul stang si nu am stat cu ghipsul cat trebuia, am scos ghipslu dupa o saptamana jumate desi trebuia sa stau o luna si de cateva zile a inceput sa ma doara iar dintr-o data, ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Advvrt a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la medic. Eu am avut dubla fractura la picior si am stat in jur de o luna cu el in ghips dupa care doctorul mi-a zis ca trebuie operat. M-am dus la alt doctor si mi-a spus ca piciorul e bine si doar mai trebuie tinut puțin. Mi l-a scos din cel vechi si mi l-a pus in altul nou fara sa simt vreo durere. Osul tau probabil s-a refacut dar nu complet si de aia trebuie sa ai mare grija, dar cel mai bine ar fi sa mergi la doctor. Probabil ti l va pune inapoi in ghips

3 răspunsuri:
| Alohababy a răspuns:

Te duci la medic, e posibil ca rana osului sa nu se fi închis daca l ai forțat. O să ți facă rază și apoi decide dacă îți pune sau nu iar ghips sau îți dă niste pastile speciale pe baza de calciu

| Ioana845 explică (pentru Alohababy):

Nu am fortat-o brusc au inceput durerile

| Alohababy a răspuns (pentru Ioana845):

Nu contează