| Wyse a întrebat:

Buna,ma doare foarte rau ceafa am dat cu ea de un pervaz si la scoala tot iau capace si de 3 saptamani nu-mi trece m-am dat cu un gel asa a zis medicul de la scoala si tot nu-mi trece am luat nurofen dar nu se intampla nimic si nu ma pot culca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

Dacă durerea persistă, mergi la un control.

| Edwards2017 a răspuns:

Este probabil o encefalopatie nediagnosticata. Poate fi o intindre musculara a zonei in principiu si foarte rar pune viata in pericol.
Recomandarea mea este sa mergi sa solciti medicului de familie un bilet de trimitere medicala pentru specialitatea Medicina Interna. Acolo vor fi necesare mai multe examene de specialitate.
Pana reusesti sa faci asta incearca cu un antiinflamator local mai puternic (din pacate nu ii pot posta numele aici).
Daca durerea este din ce in ce mai profunda si apasatoare iti recomand sa te prezinti la o camera de garda (UPU)