| CR7ronaldo a întrebat:

Buna ma doare maseua foarte tare nicio pastila nu sia facut niciun efect imi mai trece cateva minute daca tin apa rece in rest nimic astept raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Angeleyzz a răspuns:

Aozi pune spirt la masea si tine acolo mult timp dupa aia scuipa maseaaua va fi amortita pentru ceva timp dupa cate va zile va trece dar pastile ia si tu antibiotic funda?

12 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Ce raspuns ai vrea sa iti dau in afara de dentist?
...sa stii ca cu dintii nu se joaca...

| DianaScorpio a răspuns:

Du-te la doctor...Nimeni in afara de el nu cred ca iti va putea spune cu exactitate ceea ce ai si ce sa faci sa treacahappy

| CodrutM a răspuns:

O fiola de algocalmin (lichid). Administrata pe cale orala.

| κλάους a răspuns:

Frica de doctor...sti? Si mie mi frica de dentistcrying. Dar trebuie sa mergem cat suntem tinerii pentru ca dupa aia o sa fie mai dureros cand tio scoate. Ok, daca nu vrei sa te duci, macar spalate pe dintii dupa ce manangi ceva dulce sau bei coca-cola (chestii cu zahar). Pe mine m-o durut inainte cu un an, si de atuncea m-am pus sa ma spal pe dintii in fiecare seara, si... minune, nu ma mai doare. Dar mai bine e la dentisthappy

| vader a răspuns:

Daca trece durerea cu apa rece inseamna ca ai o infectie a pulpei dentare, trebuie sa mergi la un stomatolog. Iti va scoate nervul, va face o obturatie de canal si apoi o va plomba daca nu e cariata prea tare.

| Dragosh_8212 a răspuns:

Cred ca ai tras curent dar e bine sa te duci totusi la stomatolog. poate ca ai o carie

| Angeleyzz a răspuns:

Aozi pune spirt la masea si tine acolo mult timp dupa aia scuipa maseaaua va fi amortita pentru ceva timp dupa cate va zile va trece dar pastile ia si tu antibiotic cum ar fi biotix si amoxicilina 250 de mg funda?

| midiots a răspuns:

Cu tuica ai incercat? Ia o gura de tuica si tine-o la masea cate-va minute pana simti ca iti amorteste
Aprinde-ti o tigara si bagati-o cu filtru in ureche.

| bianca154 a răspuns:

Mergi la dentist, cat de urgent

| Beatriceeee a răspuns:

Raspunsul este: du-te la dentist!
sau
ia ampicilina din 6 in 6 ore iar in 2-3 zile iti trece.Succes:*

| CR7ronaldo explică:

Mersi pentru raspunsuri

| AnA_9532 a răspuns:

Stiu eu puneti pasta de dinti acolo si du-te la dentist!