| Mafiotu_Petryk_1993 a întrebat:

Ma doare tare in partea stanga si dreapta sub coaste. Acum 3 saptamani am fost la spital si mi-am facut ecograf. Nu mi-a gasit nimic.O simpla indigestie. iar acum am mancat carne de porc si mi s-a intamplat exact la fel Ce poate fi? O indigestie tot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Da, cel mai probabil o indigestie provocata de carnea de porc, daca era ceva acolo, ti-ar fi spus la ecograf.
Daca durerile continua mai mult timp, indiferent de ce mananci, du-te iar la ecograf, dar du-te la altul, eu de exemplu am fost la unul si mi-a spus ca am o problema grava la rinichi, cand eu n-am avut niciodata probleme, iar celalalt, mi-a spus ca nu am absolut nimic, deci daca mai ai dureri de genul, te poti duce la altul, nu strica sa consulti alt doctor.

| Mafiotu_Petryk_1993 explică (pentru MenInShadow):

Dar de ieri ma inteapa in partea dreapta si la picior ma mai doare. Asa ca o arsura langa organe... mam cautat la burta si nu ma doare nu cred ca e apendicita nu?

| MenInShadow a răspuns (pentru Mafiotu_Petryk_1993):

E posibil, dar daca era, nu puteai nici sa mergi, si te durea foarte tare, am vazut persoane cu apendicita care erau sa cada pe jos de durere, deci daca nu te doare asa tare, nu stiu daca e apendicita.
Oricum, si eu am probleme la stomac, si eu daca mananc o banana, sunt stricat la stomac 3 zile, si nu e normal, dar na, oricum, daca te mai doare, cum am zis, du-te la alt ecograf, poate doctorului la care te-ai dus i-a scapat ceva.

| vangaelis a răspuns:

Având în vedere acest antecedent, e vorba de tot indigestie. Mergi la medic si fă-ți analize specifice pentru Helicobacter Pylori.

| Mafiotu_Petryk_1993 explică (pentru vangaelis):

Mi-am facut si mi-a iesit negativ. Absent scria.Acum simt o arsura in partea dreapta la picior langa organe.

| Kinezuul a răspuns:

Consulta un medic de specialitate in acest domeniu