| Adrian_Paraschiv_1993 a întrebat:

Buna TPU am niste intepaturi jos in stanga dar nu mereu cateodata si tari... sa fie oare ca am mancat carne de porc 3 zile la rand. hernie nu cred ca are cum ca n-am facut efort si un prieten de nea ajutat la porc a zis cal doare si pe el dar pe el il doare in abele zone si dreapta si stanga, eu aseara am baut si 1 sticla de suc cola ...adica ma inteapa nu ma doare cand apas nu simt nimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ia un no-spa si bea lichide multe, iar daca esti constipat, ia un supozitor cu glicerina, ori bea ceai de crusin.
Sarbatori fericite happy

| Adrian_Paraschiv_1993 explică (pentru caramela):

Multumesc, Sarbatori fericite!

| darrio2007 a răspuns:

De obicei carnea constipa.Cand mananci multa.Cum stai cu iesitul afara? Cu scaunele.

| Adrian_Paraschiv_1993 explică (pentru darrio2007):

Un prieten mi-a zis sa ma duc la fel sa stau pe wc 30 de minute sa incerc sa fac, dar n-am putut sad, si am gaze, mie imi e sa nu fie ceva rau... dar acuma cand iti scriu asta nu ma inteapa... dupa peste ceva timp ma inteapa putin sau mai tare.

| darrio2007 a răspuns (pentru Adrian_Paraschiv_1993):

Iti trebuie un laxativ.Esti constipat.