| bianca1214 a întrebat:

Buna!
Ma numesc Bianca și am 14 ani. De câtva zile după fiecare masa vars tot afara. Nu am pofta de mâncare, bine ca pofta de mâncare nu mai aveam de mult numai ca acum nu mai am absolut deloc. Ma simt foarte obosita și extenuantă chiar dacă ma odihnesc cum trebuie și dorm orele care trebuie. Eu de un an de zile după ce mănânc îmi venea o reflexie sa vomit numai ca nu vomam. Acum chiar vomit. Nu știu ce sa fac, doctorii mi-au spus ca nu am nimic însă eu cred ca e ceva cu fierea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medicul de familie, fiindcă ceva nu este normal la tine.
Nimeni nu vomita fara motiv!

| sierra1 a răspuns:

"am 14 ani. De câtva zile după fiecare masa vars tot afara... doctori mi au spus ca nu am nimic "

ori doctorii mint (diagnostic fără analize?) ori tu. Totuși i-aș crede pe ei

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Și cu cine votai din reflexie? Sper ca nu cu PSDhee hee probabil ai conștientizat ulterior cu cine ai votat și brusc ai și vomitat big grin
E posibil sa ai problebe cu fierea da, ai grija cu alimentația tine regim, adopta o hrana echilibrata.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns (pentru IhNomUhNitPARIS):

Eu îți sugerez sa mergi la medicul de familie.winking