Întrebare recomandată | Alex31004 a întrebat:

Buna!

Mai mereu, cam...thinking de 2 ori pe saptamana,ma doare foarte tare,in partea dreapta,cred ca am apendicita.
Sincera sa fiu,mananc foarte multe seminte.
De exemplu,astazi.m-a luat asa dintr-o data, si nu ma mai puteam ridica din pat..Maine ma voi duce la Medic,dar vreau sa stiu si parerile voastre.
Ce credeti, poate fii apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Poate apendicita, poate anexita sau poate ovulezi, noi nu avem de unde sa stim ce ai.
Daca durerile persista trebuie sa te duci la medicul tau de familie pentru control.

| Alex31004 explică (pentru evenso):

Am doar 12 ani, cel mai posibil, apendicitahappy

| evenso a răspuns (pentru Alex31004):

Unele fete au menarha ( primul ciclu menstrual ) de la 12 ani, deci nu pot spune deloc ca "cel mai posibil" apendicita. happy

| Alex31004 explică (pentru evenso):

Nu sunt sigura..In fine. sper sa fie totul bine! Multumesc mult, o seara minunata!:*

| evenso a răspuns (pentru Alex31004):

Si poate sa nu ai nimic happy, sper sa fie asa.
Numai bine si multa sanatate happy
Noapte buna!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Apendicita este o boala acuta, in maxim 3 zile de la prima durere faci peritonita daca nu te opererezi, deci nu e cazul. Cel mult, poti avea un apendice situat prost pe care il iriti cu dieta nepotrivita si care face mici probleme. Dupa cum descrii durerea, pare sa tina mai mult de organele genitale.

| abcabcabc a răspuns:

Garantat ester apendicita, iti sugerez sa mergi la medic si sa renunti la semintele de floarea soarelui iti sugerez de bostan

| Annya206 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la medic. E destul de greu sa ne dam cu pararea, ptr.ca nu stim exact unde te doare, daca mai ai si alte simptome. Pot fi mai multe cauze:apedincita, ciclu, ovulatie, poate esti racita.

| Pnk a răspuns:

Apendicita nu se face de la mancatul in exces de seminte.Ci de la toate semintele in geaneral.De dovleac. de pepene, etc.Incearca sa te apesi in partea dreapta acolo unde simti durerea cu mana, apoi ridica piciorul drept. Daca simti ca te doare foarte tare si nu poti ridica piciorul, e clar apendicitahappy

| Alex_Alex_1998 a răspuns:

Du-te la medic. Asta e singura solutiehappy

| Artys a răspuns:

Dar nu neaparat de la seminte se poate face apendicita...