| mara11654 a întrebat:

Buna,mama mea nu poate sa doarma noaptea, mai exact se trezeste pe la 2-3 si adoarme iar la 5-6 iar la 7 trebuie sa se trezeasca. Poate imi recomandati ceva din propria experienta.

Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| trăncănici a răspuns:

E stresată. Încercaţi şi voi să n-o mai expuneţi problemelor, mai ales cele financiare.Să facă o oră de mers pe jos între orele 20-21. Oferă-i nişte filme de comedie pe you tube.Relaxează.Voi sunteţi cei vinovaţi pentru neliniştea ei. Duceţi-vă la muncă, îmbunătăţiţi situaţia financiară a familiei şi se va linişti.Nu mai lăsaţi totul pe spinarea ei!

| stlucian a răspuns:

Cati ani are mama ta?

| mara11654 explică (pentru stlucian):

51.

| stlucian a răspuns (pentru mara11654):

Menopauza poate fi un raspuns (se instaleaze la femei dupa 40-45 ani) si o consultatie la medic ar ajuta pentru a trece peste manifestarile fiziologice.