| haidranoid a întrebat:

Buna mâne plec sa dau sămi fac buletin. Intrebarea mea este de unde se ea sange pentru a afla grupa sngvina di deget sau din vina (Moldova)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Din deget, in secolul asta cel putin, nu vreau sa spun ca Moldova e la sapa de lem, dar vreau sa spun ca si in rrominica e sistemul medical la pamant

| darrio2007 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Ce are una cu alta?

| darrio2007 a răspuns:

In Romania se ia din deget. La voi la Moldova nu am de unde sa stiu. Sper ca nu din limba, la felul cum scrii.

| darrio2007 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

E grele gramatica asta, asa-i?

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru darrio2007):

Pai, pe vremuri trebuia sa iti ia sange din vena pentru grupa sanguina, si presupun ca daca ai un aparat destul de vechi (ca spitalul nu a avut bani pentru unul nou) atunci "nu esti in secolul asta" si in loc de deget se ajunge tot la vena

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru darrio2007):

Da, ce ar fi sa arati cu degetul la cuvantul gresit, in loc sa te dai rotund ca si cum ai vorbi cu tarani sau cu copii mici... BOIERULE!

| Demidol a răspuns:

Dintotdeauna si peste tot, s-a luat din deget. Dar din vina ta, sa-r putea sa-ti ia si din vena. happy Chiar daca esti din Rep. Moldova, nu ai nici o scuza sa scrii asa de gresit.

| darrio2007 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

„rrominica,lem"

| darrio2007 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Pe care vremuri? Am grupa sanguina luata din deget acum 30 si ceva de ani si tot din deget mi-a luat sange.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru darrio2007):

Cand mi-au luat mie sange pentru grupa sanguina, nici nu mai tin minte decat vag, ca mi-au luat din vena
deci eu am castigat micul nostru duel, de cine e cel mai cccccool big grin
rolling on the floor

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru darrio2007):

Mama draga, trebuie sa intelegi un lucru, gramatica e una, cuvintele "inventate" care subliniaza un punct e cu totul altceva, ce spui tu nu e gramatica, ci pur si simplu insulta la tara asta, hai sa iti explic:

rr din fata si i din i in loc de a din a inseamna TARA RROMILOR, corectorul lingvistic din browser nu corecteaza deloc "rromilor"

cu alte cuvinte, daca nu ai inteles ce vreau sa spun si consideri ca, gramatica mea e gresita, e numai problema ta, eu am pus un cuvant care e o insulta CLARA la tara asta unde toti isi bat joc, asa ca e o tara te tigani, PUR si SIMPLU!

| darrio2007 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Iti amintesti vag dar ti-a luat din vena. Esti confuz. Nu ai castigat nimic.

| darrio2007 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Mai usor cu mama. Posibil sa-ti fiu tata. Macar scriai cu litera mare Rromanica. Si cu i din a. Asa ca las-o jos ca maraie. Esti nou pe aici si nu stii regulile.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru darrio2007):

Deh, pentru mine au fost mai mult de 30 de ani, erau coMUISTII la putere cand am avut 14 ani (primul buletin), si coMUISTII nu aveau bani de nimic pentru echipament vechi cu 50 de ani inaintea lor tongue

traiasca si infloreasca aceasta tara, republica cea mai coMUISTA
RRRRRRROMINICA

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru darrio2007):

Cand critic tara asta, nu o sa scriu in vecii vecilor AMIN, a din a
o sa scriu NUMAI ca si cum ar fi tara rromilor, adica a tiganilor:
rrominia
(NICI MACAR litera mare la inceput de tara, also, AMIN)

| darrio2007 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Tai-o afara daca nu-ti convine. Ori esti rasist ori tigan.