| dani9354 a întrebat:

marti o sa merg la stomatolog cu o durere extrema de masea care nu pare a fi cariata, va intreb : pot cere medicului ANESTEZIE pe parcursul interventiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| chRoNosSx a răspuns:

Daca te doare foarte foarte rau o sa te intrebe chiar el daca vrei sa-ti faca anestezie. Eu unul am avut 2 anestezii cu injectia in gingie. dar sa nu te sperii daca`ti face cu injectie ca nu doare deloc tongue.

3 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Desigur. Desi probabil ti-o va face el fara sa mai apuci tu sa ceri.

| ioana1704 a răspuns:

Binenteles! pe banii ai e normal sa ceri si el va alege solutia optima

| Anonymus3000 a răspuns:

Sigur ca da! De fapt nici nu cred ca trebuie sa ii ceri ca iti va face el fara sa te intrebe. Un stomatolog bun stie cand e nevoie de anestezie. sper ca te-am ajutat