| mihaelacrina1994 a întrebat:

Mi-a aparut in zona intima ceva asemanator cu un herpes de la gura, cam cat varful degetului si nu se extinde, nu ma doare, doar ma mananca uneori. Cei care au avut imi pot spune cum s-a manifestat la ei prima data, cat de mare a fost si in cat timp s-a tratat? Abia peste 4 zile pot ajunge la ginecolog si pentru linistea mea as vrea sa ma mai informez. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ai candida, o bacterie de la gelul cu care te speli, sau cu sapunul cu care te speli la organul genital, asta e reactia organismului, este o infectie, nu te m ai spăla cu sapun, sau gel intim pina te vindeci, spală te doar cu musetel(vorbesc de organul genital) ca acolo ai probleme, si o sa i ti treaca mincarimea, daca continui sa te speli cu sapun sau alte chestii, faci m ai rau, dar de ce doar peste 4 zile mergi la ginecolog? Esti la mare? Sau nu esti in țară?

| mihaelacrina1994 explică (pentru anonim_4396):

Am vrut sa merg la medicul meu si, initial, ma putea primi doar joi, dar am rezolvat sa ma vada maine. Oricum m-am dat cu Nidoflor si s-a retras. Am vazut multe chestii pe net cu herpesul genital si m-am speriat, sper sa nu fie nimic grav si sa fie doar o iritatie. Multumesc pentru sfaturi!

2 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Mergi la o farmacista si spune-i exact ce ai spus aici. iti va da o solutie pana ajungi la ginecolog.