| Yuki24 a întrebat:

Am o problema cu mancarimea corporala. De exact o luna ma mananca pielea foarte rau, mai ales pe timp de noapte, neputând sa ma odihnesc corespunzător. Credeam prima data ca este din cauza gelului de dus, așadar l-am schimbat dar totusi mancarimea nu a disparut. Zonele ce ma mananca cel mai rau sunt picioarele, burta si zona intima.
As vrea sa stiu daca este cumva o reactie, alergie deoarece de o luna si cateva zile am inceput sa beau ceai verde. Va rog sa ma ajutati. Tin sa precizez ca am luat 10 pastile Claritin sugerate de medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mancarimile continue pe picioare, burta si in zona intima sunt simptomele raiei, ar fi cazul sa consulti un medic dermatolog

| Yuki24 explică (pentru suntserios):

Multumesc pentru sfat. O sa vizitez un doctor cat de curând posibil

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai consuma ceai verde și vezi ce se întâmplă.