| americanu00334567 a întrebat:

Mi-a iesit un fel de "țumburuc" pe gat si mi se pare ca era neg.Acesta tot ma deranja si l-am taiat pe bucati asa de jos si imi curge putin sange dar mi-am bandajat zona si mi-am dat cu aloe.Are ceva daca l-am taiat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Holy2010 a răspuns:

Habar nu am ce intra la categoria "tumburuc". Poate sa fie absolut orice si chiar nu era cazul sa faci pe chirurgul. Nici nu vreau sa stiu ce ai folosit sa-l tai. Dar ca sa-ti raspund... Poate sa nu aiba absolut nimic sau poate sa fie grav si nu are rost sa intram in detalii prea medicale dar sfatul meu e sa mergi la un dermatolog sa va lamuriti exact ce ai taiat.

| secretlove2014 a răspuns:

Daca nu se infecteaza dupa aceea sau daca nu se inroseste zona stai linistit, daca se inroseste imprejur mergi la dermatolog

| EduNet a răspuns:

Nu ai facut bine ca ai intervenit. Trebuie sa mergi la un dermatolog. Urgent.