| Cristiggg4 a întrebat:

Salut.
Am 14 ani, si mi s-a intamplat ceva foarte ciudat, desi trebuia sa ma astept.
Bun, deci, eram la baie si aveam un big in mana, si din greseala mi-am luat pielea interioara cum ar veni de pe degetul mare (varful), dupa aceea m-am dus sa ma bandajez, iar eu, cand vad ca imi curge putin sange ma ia cu ameteli, stari de dezhidratare si cand ma bandajez ma uitam fix incontinuu pe deget, unde curgea sangele, si dintr-o data vad imaginea tot mai ciudata, ca un televizor fara semnal, dupa mi s-a taiat filmul si m-am trezit peste 10-20 de secunde maxim pe jos, mai pe scurt am lesinat. Dar nu am nicio problema in afara faptului ca ma doare capul, nu mi-am pierdut cunostinta, nu ma simt rau acum, cu degetul bandajat, nu nimic.
Am citit pe internet despre acest lucru si se pare ca as avea hemofobie.
Ps: mereu cand ma tai am aceste stari, dar acum este prima data cand am lesinat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

Exista oameni care au probleme cu sangele propriu, dar nu au probleme cu sangele altora. E un fenomen ciudat. S-ar putea sa fii unul dintre ei.

| Cristiggg4 explică (pentru Doja):

Exact, doar de cand vad sangele meu mi se face rau, de sangele altora nu!

| raz0000001 a răspuns:

Okay, si ce vrei?

| Cristiggg4 explică (pentru raz0000001):

O parere, un sfat, ce Dumnezeu crezi ca as vrea?

| raz0000001 a răspuns (pentru Cristiggg4):

Scrie "pune o intrebare" nu "pune o poveste de a ta"

| gabriel11536 a răspuns:

Te-ai speriat ca ai vazut sange.E complet normal la varsta asta.Si eu sunt la fel daca vad ca-mi curge sange ma sperii rau doar ca n-am ajuns sa lesin ca nu ma uit la deget.Da se numeste homofobie.Nu e nimic grav si nu trebuie sa te sperii probabil iti va trece cand vei mai creste.

| PsihoSex a răspuns (pentru gabriel11536):

Altii lesina si cand doneaza sange. fel si fel de oameni si sensibilitati. fii mai precaut!

| gabriel11536 a răspuns:

Tu macar ai reusit sa te bandajezi eu daca ma uit la sange ma panichez si scap orice am in mana happy

| Cristiggg4 explică:

Tin sa mentionez ca de mic mi se face rau cand vad sange curgand de la mine.