| muziclive a întrebat:

Mi.am facut un pirsing in ureche.Si a trecut ceva timp de cand il am, dar tot ma doare.In urma cu 3-4 zile, a inceput sa ma doara locul foarte tare.Si cand m.am uitat azi, in spatele urechi(unde era gaura)aveam un fel de basica/umflatura. Mi.am scos pirsinguli si m.am dat cu betadina.
Ar trebui sa las sa se inchida gaura, sa exista sanse de "salvare"?
FUNDA

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu se întâmplă nimic, doar că nu suporți 'materialul', din care e confecționat piercingul. S-a inflamat locul, poate o mică infecție. Betadina e un antiseptic foarte, foarte bun, iar rana se vindecă mult mai repede, după aplicare. Ține o compresă cu apă rece, pentru a se retrage umflătura.

3 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Buna, ai grijă să nu te infectezi si mai bine mergi la un doctor si o sa îți spună el ce trebuie sa faci.
Pace :*

| IonelaMacovei a răspuns:

Mergi la un medic, sa vezi ce e cu umflatura aia, mie nu-mi miroase a bine!