| Raducons a întrebat:

Bună
Mi-as dori sa merg la psiholog,dar nu stiu cum ma
voi descura cu banii,ce sfaturi imi dati,cat ma va costa,credeti ca are rost, te ajuta cu ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E destul de scump, e minim 50-70 sedinta

| MihaiNicu23 a răspuns:

In cazuri de depresie te ajuta psihologul, dar in cazuri mai grele altfel dsi 40-100 de lei degeaba, sau cu trimitere poate fi gratis.

| RoCkKiD a răspuns:

Sedintele incepe de pe la 50 de lei si merg in sus in fuctie de reputatia si pregatirea terapeutului.

In primele sedinte trebuie sa faceti o evaluare si sa iti spuna de cate ai avea nevoie pentru a rezolva problema cu care te confrunti, de acolo iti poti face un calcul + ca puteti negocia cum programati sedintele incat sa se sincronizeze cu data cand iti intra tie salariul.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Sanatatea este mai de pret decat banii.Ai putea incerca totusi niste site-uri cu psihologi on-line, vezi cam ce si cum, iti faci o idee. Pune accent pe cat de bun este psihologul, sa aiba recomandari ceva.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Buna... depinde de problema ta. Daca ssti elev, poti merge la consilierul scolar. O sedinta este in jur de 50 sau 100. Daca este o problema mai grava, recomand psihiatrul. Merita, macar o sedinta. Te ajuta.

| Adry05 a răspuns (pentru Viitorulapropiat):

La consilierul scolar nu platesti nimic

| Viitorulapropiat a răspuns (pentru Adry05):

Scuze... am uitat sa mentionez.