| ColorFake a întrebat:

Hei eu sunt din focsani si peste un an intru la liceu da nu stiu la ce liceu.Nu ma descurc prea bine la matematica, fizica, chimia, biologie. Sunt creativa. Si as dori sa devin ori astrolog ori psiholog. Ce sfaturi imi dati? Va roog! Funda.

Răspuns Câştigător
| Fineness a răspuns:

Buna! Si mie mi-ar placea sa am meseriile spuse de tine mai sus.Te poti duce la profil de uman:filologie sau stiinte sociale. Oricum, de psihilog din ce in ce mai multa lume are nevoie, mai ales in Romania.Dar, daca nu esti multumita de salariile de aici, te poti duce la profil cu bilingv engleza\franceza\germana\spaniola etc si poti face acele meserii acolo.
Nu uita:conteaza enorm sa nu iti abandonezi visul.Bafta!

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Un om trebuie să aibă o meserie, chiar dacă este femeie.
Nu ești bună la matematica, fizica, chimia, biologie, de puturoasă ce ești.

| ColorFake explică (pentru MMihai):

Ma cunosti? Eu nu cred, ar fi mai bine sa taci sa nu mai comentezi asa de dragu de a comenta.;-)

| MMihai a răspuns:

Ce sfaturi imi dati?
Să renunți cel puțin parțial la puturoșenia actuală.

| blastinshadow a răspuns:

Te sfatuiesc sa te duci la un profil de filologie.(Iti recomand sa urmezi psihologia.Sunt atatia oameni care au nevoie sa mearga la psiholog.Astrologia e putin mai complicata...) Acolo nu o sa ai parte de stresul materiilor de mai sus.Bafta!