| Maariiaa a întrebat:

Mi-au apărut astăzi dimineață niște bubițe pe bărbie dar și un pic în sus, în formă de U. Mici, roșii. Am dat cu cremă de gălbenele, m-am spălat bine pe față și s-au mai calmat puțin și o să iau și Aerius(niște pastile ). De la ce credeți că au apărut? Ați mai pățit și voi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AiEnmaYuuki a răspuns:

E posibil sa fi facut alergie la ceva, sau din cauza caldurii si a prafului.Astfel de lucruri sunt recente in ziua de azi.Continua sa-ti hidratezi tenul si ai grija si cu expunerea la soare.Bafta

| Maariiaa explică (pentru AiEnmaYuuki):

Da, și eu mă gândeam la fel. Mulțumesc pentru răspuns. Sper să îmi treacă în câteva zile.

| AiEnmaYuuki a răspuns (pentru Maariiaa):

Sigur iti vor trece.Mult noroc

5 răspunsuri:
| AndraRox a răspuns:

Nu stiu exact cum arata dar probabil ai facut o iritatie. Am si eu tot pe barbie. O sa iti treaca. Mai da-te cu crema de galbenele si spala-te cu apa rece pe fata. Poate ai facut alergie sau poate au aparut de la caldura.

| Căpşunăă a răspuns:

Depinde cat de mari sunt daca sunt ca niste zgrabunte s`ar putea sa fie cosuri ca si mie mi-au aparut odata

| Maariiaa explică (pentru Căpşunăă):

Nu sunt coșuri sigur, știu cum arată, dar oricum mulțumesc, fiecare părere contează.