| andreywtza a întrebat:

mi-au aparut pe fata niste cosuri albe daca incerc sa le sparg nu merg...stiti cumva cum sa le fac sa dispara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MsBeatrice a răspuns:

Buna papusica alea nu sunt cosuri sunt puncte albe de grasime asa se numesc alea nu se sparg ..Alea se pot sparge undeva..cu acul dar nu te sfatuiesc.Foloseste crema brevoxyl si o sa ti le usuce.Eu o folosesc si sunt foarte multumita de ea! Succes. Fundita?

4 răspunsuri:
| Raluu a răspuns:

Buna, sunt cosuri de colesterol.le poti sparge... eu am spart cu penseta dar cel mai sigur, mergi la cometica, acolo ti le scoate

| diavolitadulce a răspuns:

Nu le mai sparge. vei agrava situatia. du-te la un medic sau direct la o farmacie si cere o crema care sa le usuce. funda?

| scosei a răspuns:

Sunt puncte de grasime, ia un ac de cusut si rupe usor cu varful pielita care acopera punctul alb dintr-o singura data. Stoarce apoi si vei vedea cat de usor iese acel punct alb.

| Allyson196 a răspuns:

Mergi la dermatolog, acele cosuri nu pot fi sparte.