| seherezad a întrebat:

mi-se intampla de cateva zile sa simt o mancarime usoara in picioare cel putin in parea de sus. iar acum 2 zile am observat ca in acea zona au aparut mici vanatai care nu ma dor dar par foarte tari [mov galbui] si ma mamanca zona aceea din ce in e mai tare. ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pari a face o reactie alergica vasculara. Trebuie sa te vada cat mai repede un dermatolog, fiindca poate fi ceva serios.

1 răspuns:
| yumeee a răspuns:

Se poate să fie o formă de alergie.
Nu te aştepta ca noi, utilizatorii TPU, să-ţi dezlegăm misterul, adică nici măcar un doctor nu te-ar putea diagnostica aşa, fără să te vadă.
Dacă într-adevăr e grav, mergi la un dermatolog. Îţi ia 5 minute un consult şi nu trebuie să te mai agiţi tu căutând răspunsuri şi leacuri în stânga şi în dreapta. Şi eu am probleme dermatologice şi mereu am apelat la dermatolog, e mult mai uşor şi mai eficient.
Sănătate!