| andreeapostolache a întrebat:

Buna, nu stiu cum sa va intreb imi este si rusine dar nu stiu pe cine sa mai intreb si la doctor nu am ajuns inca.
Am 19 ani si sunt cu un baiat de 1 an de zile si ne-am mutat amandoi. De 1 an de zile tot vrem sa avem un bebe dar nu reusim.
El, de vreo 5-6 ani are o operatie de HERNIE si ma gandesc ca poate asta ar fi cauza de nu pot ramana insarcinata. Va rog daca stiti as dori sa nu radeti e o treaba serioasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

La 19 ani vrei neapărat un copil?

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ori astepti sa mergeti la doctor ori intrebi pe un forum unde raspund doctori. Aici, lumea doar isi da cu parerea.

| ywar a răspuns:

Niste copii vor copii. Copiii nu sunt jucarii si asta poate fi un semn ca nu e momentul. El e sterp si trebuie sa te obisnuiesti cu asta.
Schimba-l cu alt mascul mai fecundant. Te fecundeaza la gaura si hop si si jucaria. Halal intelegere a vietii.

| andreeapostolache explică (pentru ywar):

? ce glumet esti tu

| ywar a răspuns (pentru andreeapostolache):

Am o varsta si nu mi-a lipsit niciodata umorul. La 19 ani tu nu ai niste lucruri esentiale fixate despre viata si ce ne inconjoara, asa ca afirmatia mea sta in picioare. Nu ai experienta de viata, dar asta se capata in timp si nu este o vina. Traieste-ti existenta demn si curat, fa bine, iubeste, invata si pe urma o sa vina si copiii cu cine o vrea Cel de Sus. Nu decizi tu nimic. Eu cred ca ar trebui sa te gandesti profund la ceea ce inseamna sa ai responsabilitatea unui adult. Tu ai 19 ani, dar nu esti adult. Adult inseamna a-ti asuma toate implicatiile unor fapte. A face sex cu un trist care da la buci, nu te face matura. Gandeste.

| andreeapostolache explică (pentru ywar):

Sunt maritata cu el nu intelegi romaneste? Si amandoi ne dorim un copil, ține sfatu asta pentru nepotii dvs si copii daca nu ati inteles intrebarea mea