| Aditzaaaa a întrebat:

Nu stiu daca am ales bine aceasta categorie"Sanatate", dar in alta parte nu stiu unde sa o bag.De ceva saptamani au inceput sa mi se decojeasca pielea de pe maini, nu sunt sigura daca ati inteles, mi se decojeste si nu suport si le am si foarte aspre sad. Ce sa fac?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O deshidratare pe fond dermatologic (o cipercă de piele, dermatită de contact, etc.).
Trebuie să te vadă medicul dermatolog.
Pa, pa.

| Minnie a răspuns:

Trebuie sa faci o cura de o luna cu vitamina A si cu vitamina E si garantat iti trece

| EllaEllii a răspuns:

Mergi la in doctor dermatolog, el ar putea sa iti dea un tratament sau macar sa iti spuna ce ai.
Sau pur si simplu date cu o crema hidratanta.
Bafta!

| elleme a răspuns:

Stai linistita nu e ceva grav! Asa mi se intampla si mie si peste 3-4 zile a incetat sa mi se mai decojeasca.

| TurBina a răspuns:

Ai lipsa de calciu.Trebuie sa mananci mult morcov.Eu asa fac cand mi se decojeste pielea de pe maini