| Wanker a întrebat:

nu sunt homosexual dar vreau sa stiu : E adevarat ca daca 2 homosexuali au contact sexual, vor avea Sida chiar daca nici unul dintre ei nu sunt infectati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De unde ai scos prostia asta?
Hiv este un virus. Nu apare fără sursa de contact, indiferent dacă este un cuplu de homosexuali sau heterosexuali, mama infectată - copil, instrumentele chirurgicare nesterilizate, o trasfunzie cu un sânge contaminat cu acel virus, un accident, etc.

| express11 a răspuns:

Nu este adevarat. daca nu sunt infectati de unde sa ia.doar daca unu-i contaminat.valabil si pentru cupluri hetero.

| Wanker explică (pentru express11):

Cum adica " contaminat "? Te referi la Hiv?

| express11 a răspuns (pentru Wanker):

Da.infectat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de unde sa aiba Sida daca nu e niciunul infectat? Sida nu apare asa din aer

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă nu sunt contaminați nu există șanse de a lua sidă așa peste noapte.

| BlackRaven45 a răspuns:

De unde sa ia SIDA? Din aer? Daca amandoi sunt sanatosi nu vad de unde naiba ar putea lua. E valabil si pentru cupluri hetero si lesbi.

| ArthurKn a răspuns:

Ala care ti-a spus asta e un mare idiot. Pentru a lua aceasta boala, trebuie ca unul dintre partenerii sexuali sa fie infectat deja.

| 4cidr41n a răspuns:

Nu.