| Vio199 a întrebat:

Buna,pe mama o doare in piept pe partea stanga si e o portiune la piept (stanga)unde e mai tare. oare ce sa aiba?sad ma ingrijoreaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oliviaaa a răspuns:

Trebuie sa treaca un control ma cam ingrijoreaza cazul daca o dor sinii poate fi o lovotura sau poate ca e ceva mai grav de atit ( rac la sini DOAMNE FERESTE) dar daca o doare in piept consulta impreuna cu ea un doctor ai grija de tine si de familia ta succes

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Nu inteleg daca e vorba de stern sau de san. daca e sanul atunci e posibil sa aiba un nodul.sa mearga la un control la medic

| VadTot a răspuns:

112 urgent!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sa-si faca masaj foarte usor, acolo unde crede ca s-a întărit. Maine sa mearga un pic la medicul de familie. Eu zic sa-i solicite un bilet de trimitere la un medic de specialitate sa faca o ecografie. E cel mai bine.

| kostyx a răspuns:

O doare in pipt sau o doare sanul?
Un ecograf si o palpare ar fi ok daca e sanul sa un medic specialist. Nu trebuie sa iti faci probleme si sa te ingrijorezi. o colega de-a mea de apt a avut un cos din ala sub piele si a plans 2 zile degeaba.