| yooshi a întrebat:

Peste noapte m-am trezit cu o mica particica din partea stanga a buzei umflata si cu o chestie mai mica puțin mai jos (nu stiu cum sa explic) si sincer nu stiu daca este herpes sau daca este cos.
Mie mi se pare ca este un cos deoarece am aceleasi "simptome" ca si atunci când imi apare un cos(ma doare, pulsează) si arata a cos dar sunt foarte confuza si neliniștită.
HELP

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| FruttiFresh300 a răspuns:

Este un abces dentar datorat unor bacterii adunate în cavitatea bucala. Spala-te mai bine sau mai des pe dinți.

| yooshi explică (pentru FruttiFresh300):

Cum sa fie abces dentar lol
este in exterior chestia aia

| FruttiFresh300 a răspuns (pentru yooshi):

Îl ai pe interiorul buzei sau în exterior?

| yooshi explică (pentru FruttiFresh300):

In exterior