| GoodHell a întrebat:

nu stiu daca am postat unde trebuie, dar as vrea sa ma ajutati cu o chestie. Azi dimineata m-am trezit cu o chestie umflata care este tare la gat in partea stanga la maxilar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Stai linistit ca intrebarea este postata la categoria potrivit
Dar pentru a fi linistit in totalitate, nu mai bine te duci frumos la medicul de famile? este mult mai indicat decat parerile noastre, nu ezita si fa un drum catre medic/urgente.

O zi bunahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti s-a inflamat probabil un ganglion limfatic ceea ce inseamna o reactie de aparare a organismului in fata unui focar infectios aflat in zona. Poate ai fost de curand racit sau chiar esti, poate ai probleme cu dantura. Acesti ganglioni, dupa cum am spus, se umfla in urma unei infectii netratate sau in curs de tratare. Dupa ce vei scapa de infectia respectiva vei scapa si de ganglion fiindca el va da inapoi.

| iustinika a răspuns:

Eu as zice sa te duci la doctor. Nu trebuie sa te ajuti de sfaturile altor oameni care habar n-au. Mai bine te duci la un specialist decat sa te sacrifici incercand tot ceea ce-ti zic cei de pe TPU. (Scuze daca am suparat pe cineva)