| buburuza12 a întrebat:

prietena mea cea mai buna are o problema. are cosuri pe picioare care se intind pana pe fese. nu foarte multe dar sunt inestetice. ce metode naturiste exista? sau. creme? multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Se epileaza? normal ca se epileaza, si pielea este mai sensibila dupa epilare, produce sebumm la greu si asta "coace" si asa apar cosurile.
Sa foloseasca dupa epilare o crema potrivita, sa hidrateze, calmeze pielea si totodata sa o protejeze de microbi, iar de vreo 2-3 ori pe saptamana sa mai foloseasca o crema pe baza de propolis.

| Stappj a răspuns:

Buna happy
Probabil e din cauza epilatului...
Dupa epilare spune-i sa foloseasca o crema hidratanta.Acelasi lucru trebuie facut si dupa dus.
In cazul in care nu acesta e motivul, o detoxifiere a organismului ar fi beneficahappy
De asemenea ar putea avea probleme cu glandele sebacee (glandele aflate la radacina parului) sau din cauza pantalonilor...
Concluzia e ca pentru a sti si a se trata cel mai bine ar fi sa mearga la un specialist.
Succes!

| cathwoman a răspuns:

Eu zic sa mearga la un dermatolog.happy