| SMA a întrebat:

Problema e urmatoarea : Cateaua mea (in varsta de 18 ani are unul din organele mamare umflate ca o minge de tenis. Nu stiu de unde si nu stiu de cat timp (eu am observat asta acum 2 zile ) si as vrea sa stiu daca stiti ce are, daca a patit ceva rau. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreiutzu01 a răspuns:

Am avut si eu o catea pe nume Techiale(pe scurt Techi) care a murit pe la 7 ani din cauza unor tumori...una in forma de bila cum o descrii tu si ceva la uter,,, nu continui sa mai descriu deoarece a fost "naspa" indeajuns... sper ca, cateaua ta sa fie sanatoasa sau cel putin sa nu sufere.
In fine, sfatul meu ar fi sa o duci la VETERINAR deoarece ei se ocupa cu asa ceva... daca e o tumoare si zici ca are 18 ani probabil eutanasierea va fi sugerata sa-i aline suferinta.Pfff nu credeam ca o sa treaca altcineva prin ce am trecut eu.

3 răspunsuri:
| SMA explică:

Va multumesc pentru raspunsuri sad. Am sa o duc la veterinar cat mai curand. Multumesc! Iar Ombladon, te rog, altadata nu mai raspunde la o intrebare daca iei totul in gluma.

| UnOm12 a răspuns:

De bine nu e sa stii... e cam batrana poate este o tumora.

| Bogdan_Togoe_1998 a răspuns:

Eu ii urez sa se insanatoseaca dar totusi cu tumoarea nu e de gluma crying ar fi bine so duci la veterinar,, daca nu e grav poate scapa fara eutanasiere