| AndreeaMoniy a întrebat:

Pun intrebarea asta, in speranta ca a mai trecut cineva prin asta si ma poate linisti. Aproximativ de 1 an imi trosnesc foarte rau oasele de la şold. Problema nu este asta, ci ca ma si doare cateodata. Ma trezesc noaptea ca stau intr-o pozitie anume, iar cand sa indrept piciorul nu pot de atata durere. Ideea este ca dupa ce reusesc sa il misc, imi trosnesc oasele sau nu stiu si imi trece durerea. ( care dureaza in jur de 1 minut, nu foarte mult). Am incercat si cu calciu ( Centrum ) o perioada destul de lunga, dar nimic.
Are cineva vreo idee cam ce poate fi? Posibil sa fie de la coloana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nu avem cum sa te linistim pentru ca asta pare o problema serioasa care trebuie tratata inainte sa fie prea rau.Nu mai sta pe ganduri si mergi si fa investigatii pentru ca astfel de chestii nu duc la nimic bun, trebuie vazuta care e problema si remediat pe cat posibil.Indiferent de ce varsta ai avea nu e normal sa trosneasca si sa doara si totusi sa nu ai nimic, cu siguranta acolo e o problema care nu trebuie ignorata.sanatate iti doresc

| AndreeaMoniy explică (pentru Felys):

Multumesc frumos!

| QuelQui a răspuns:

Doar medicul, dupa investigatii poate sti ce este. Cu oasele e mai greu.