| gege12321v a întrebat:

Buna, răspundeți va rog daca știți! Am luat algocalmin, eficef și urinix + yasmin(anticoncepționale) la prescripția doctorului pentru infecție urinară, acum de dimineață am văzut că am pete de sânge pe lenjerie, pastilele (yasmin) mai am 2 zile sa le termin! Exista risc de vreo sarcina? Doar daca știți să îmi spuneți!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce ti-a venit menstruatia, ce sens are intrebarea ta?
Oare ai uitat ca menstruatia vine, numai cand nu esti gravida?

| gege12321v explică (pentru Violleta2022):

Menstruația trebuie sa îmi vina tocmai luni, menstruația vine după ce termin anticoncepționale, niciodată înainte, asta spun

| Violleta2022 a răspuns (pentru gege12321v):

Menstruatia nu mai vine cand trebuie, cand iei un pumn de medicamente, incluzand si antibioticul care se stie ca reduce puterea anticonceptionalului.

| sierra1 a răspuns:

"Exista risc de vreo sarcina? Doar daca știți să îmi spuneți!"

cu mare plăcere dar de unde să știm noi ce-ai făcut astă vară?