| snoooooooooopy a întrebat:

Am uitat sa iau yasmin la 9 seara si am luat la 7 dimineata... EXista vreun risc?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu, nu exista risc de sarcina. dar exista risc de dereglari hormonale serioase. Este un incident serios in cursul unui tratament hormonal, care poate avea urmari. In principiu, daca ai dereglari menstruale, du-te la ginecologul care iti supravegheaza tratamentul pentru sfaturi.

2 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Buna,trebuie sa iei pastila uitata, apoi seara o iei la 9 pe cea care urmeaza, nu exista daca le iei in continuare

| mikaela25 a răspuns:

trebuie sa nu treaca mai mult de 12 ore happy, deci nu