| andra_2561 a întrebat:

Am dureri in gat in zona amigdalitelor, ameteli si tuse... ce am? ceva la amigdalite? daca da ce sa iau?

p. s am 12 ani, 159cm si 49kg... daca ajuta la ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,poti sa fugi la farmacie si sa-ti cumperi ampicilina de 500 sa iei 1 la 6 ore si sirop de tuse.Mie imi face bine si fervex.

| andra_2561 explică:

Si urechea putin... uneori nu mereu...