| anonim_4396 a întrebat:

Buna, s-a confruntat cineva cu nodul la subrat?
Mi-a aparut acum aproximativ 4 ani, a fost mare si dureros, cu timpul a scazut si nu ma mai deranja. Azi am observat o usoara crestere a lui si durere pe langa el. Nu am consulat medicul! Dar vreau sa merg in zilele urmatoare. Intre timp daca ma puteti ajuta cu cateva informatii. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie! Poate fi o infectie si te trezesti ca ai temperatura si te baga astia la Copvid 19!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna. Sunt asa numitii ganglioni limfatici care se regasesc in intreg corpul. Au scopul de a identifica infectiile din organism, este o incercare a corpului tau de a-ti spune ca ceva este/poate fi in neregula. Daca sunt probleme, mergi la medic. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate fi vreo infectie. Recomand sa astepti sa mergi la doctor, nu incerca sa ii faci ceva nodulului deoarece poti agrava situatia

| Laviii97 a răspuns:

Este o infecție din cauza bigului. Dacă folosiți big și v-ați ras prea tare, cum e locul mai sensibil v-ați făcut o zgârietură și de acolo apare infecția. este și faptul ca v-au crescut fir in piele. nu este nimic de îngrijorat. Dacă mergeti la medic o sa va dea ceva medicament sa se retragă. E doar o infecție. Apare atunci când probabil va grăbiți in dus și apasati prea tare cu bigul și faceti zgârieturi. Se micșorează galma și se mărește in funcție de infecție. Dar pentru liniștea dumneavoastră puteți merge la un medic sa va vada. In schimb trebuie sa aveți grija la epilare.

| DeeaMariia a răspuns (pentru Laviii97):

Am spus ca il am de aproximativ 4 ani. Intre timp s-a redus si nu ma mai deranja. Azi a inceput sa ma doara si sa creasca um pic

| Laviii97 a răspuns (pentru DeeaMariia):

Eu am pățită asta. Aveam momente când ma durea și se umfla ff tare apoi se retrăgea un timp și apărea iarăși. este de la big-epilare, e infecție. Dar cum am spus, pentru liniștea dumneavoastră mergeți la medic.