| irinuk11 a întrebat:

sambata la ora 12 noaptea am ajuns la urgente cu varsaturi, durere abdominala acuta in fosa ilarica stanga, durerea era cu tot cu piciorul stang, accentuandu-se cand ma deplasam dintr-un loc in altul. Mi-a facut un algocalmin si un scobutil, si m-a trimis acasaa, spunand ca am avut o criza de rinichi. A doua zi pe la 1 iar m-a luat acea"criza de rinichi". M-a internat, iar doctorul a spus ca am sindromul colonului iritabil.Precizez ca durerile sunt insuprotabile, nu treceau cu pastile, doar cu algocalmin injectabil.Marti m-a externat, si mi-a spus ca am:
1.Nisip la rinichi
2. O anexita acuta
3.Sindromul colonului iritabil
4. O infectie la vezic urinara provocata de un virus(sau ceva de genu)
Acum iar am aceleasi crize in fiecare zi dar trec cu pastile, dar acum fac si febra
Ce poate sa fie?:-s.sa dea colonul crize asa de mari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu ne-ai spus ce tratament urmezi in prezent.

| danutza_2917 a răspuns:

Daca e sindromul de colon iritabil pe langa crize ar trebui sa ai cind constipatie cind diaree, poti citi mai multe aici http://www.revistaioana.ro/Articole_94937/Sindromul-colonului-iritabil-
Nu faci febra de la asta asa ca e si o infectie pe undeva, oricum daca tot ai ajuns internata cum ai plecat de acolo fara un diagnostic exact si mai ales tratament, doar pastile pentru durere fara sa tratezi cauza.
Cand ai un diagnostic mai exact sa ma anunti pentru ca te pot ajuta sa iti rezolvi problema prin mijloace naturale, fara sa te indopi cu medicamente care repara ceva si strica altceva, id dpocaznoi.

| coco36 a răspuns:

Nu cred. Fa un sumar de urina sa nu ai vreo infectie urinara care trebuie tratata cu antibiotic. Sau poate fi si o anexita dar numai un ginecolog iti poate spune exact daca e dau nu. Daca e infectie urinara ar trebui sa urinezi mai des, sa ai si senzatii de usturime, iar urina se schimba la culoare si miros. Uneori te doare si spatele. Mai bine fa un control amanuntit ca sa elimini orice suspiciune.

| irinuk11 explică:

Acum iau esomeprazol si axycef(cred ca asta e antibioticul) pentru ca a spus doctorul ca am infectie urinara.Crizele nu au incetat nici azi, dar intensitatea lor a scazut, cum v-am spus acum trec cu pastile.Eu tot nu stiu ce diagostic am.Acum tin si regim pentru sindromul colonului iritabil si iau pastile si ma protejez pentru anexita.