| bebe23 a întrebat:

saptamana trecuta prietenului meu i s-a descoperit un chist la rinichiul stang de 13 mm, mentionez ca are varsta de 21 de ani...as vrea sa stiu tot ce se poate despre asta. va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

20-30% din oameni au astfel de chisturi de care nu afla nimic toata viata. Nu exista nici un motiv de ingrijorare

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce fel de chist este?
Trebuie urmărită evoluția sa.
Citește o carte despre patologia aparatului renal, nu aici!
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aici e o problemă aproape asemănătoare ca cea a lui.
http://raspunsuri.rol.ro/art/3091-74-chist_la_rinichiul_stang.htm
Cu plăcere!
Te pup!