| DarkGirl92 a întrebat:

Ma doare rinichiul stang (sunt racita), sunt constipata de 2 zile.Se poate sa am piatra la rinichi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| JulyStorm a răspuns:

Daca esti racita, nu inseamna ca ai piatra la rinichi. Daca ai fi avut, nu ne scriai noua aici, ai fi fost la spital.
Anyway, ia o pastila pentru constipatia aia si vezi dup-aia cum te simti. Posibil sa nu poti localiza exact sursa durerii si sa fie din intestine.

| Smileygirl23 a răspuns:

Diagnosticele nu se pun pe 2 simptome care aparent nu au legatura unul cu celelalt. Daca te doare rinichiul stang, probabil ca esti racita, dar ar fi bine sa iti faci si o programare la medic pentru niste analize. Urinezi normal, ai dureri cand urinezi, culoare modificata ceva?

| kitty08 a răspuns:

Eu nu cred ca ai piatra la rinichi. In cazul in care ai avea ai simti de parca te-ar injunghia cineva, nu iti face griji daca ai avea piatra la rinichi nu puteai nici sa te misti. Funda?