| Diversa87 a întrebat:

Buna seara! A avut cineva rezultate bune cu produsul Imunoinstant de la Romvac? (Pentru helicobacter pylori, infecții cu e-coli, reflux gastroesofagian).
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Floridori a răspuns:

Imunoinstant, dupa cum sugereaza si numele, este un supliment alimentar ce promite sa sustina si sa imbunatateasca sistemul imunitar.

Nu este un medicament utilizat in tratarea niciunei afectiuni, cu atat mai putin a celor cauzate de bacterii precum E. Coli, care sunt rezistente si la anumite antibiotice; iar cu refluxul nu are nicio treaba.

Voi face o analogie la intrebarea ta, astfel incat sa intelegi cat mai bine raspunsul meu, iar analogia suna cam asa:

"A avut cineva rezultate bune cu Head&Shoulders pentru tratarea diareei la pisici, pentru tratarea sifilisului si pentru imbunatatirea performantelor sportive?"

Te-ai prins?

Tu faci cum doresti, evident, poti sa iei suplimentele respective daca asta te va face sa te simti mai bine, dar nu te vor ajuta in tratarea a nimic.