| Andreas177 a întrebat:

Bună seara!
Acum 2 zile am fost în vizită la o mină de aur, iar când am ieșit din mină mi s-a făcut rău.
Azi dimineață m-am trezit cu dureri de cap, nas înfundat și durere de gât.
Testul covid este negativ, ceea ce mă sperie pe mine este să nu fi luat ceva din mina respectivă.
Răcit am fost și săptămâna trecută, deci e ceva dubios la mijloc deoarece eu port mască aproape tot timpul. Mă ajută cineva și pe mine cu o părere, vă rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In ce zonă ai fost? De curiozitate.

| Kiran a răspuns:

Poate ai racit intrand dintr-o zona calda (afara minei) si cand ai intrat in mina rece, brusc corpul tau s-a resimtit si incearca sa se apere, dar recomandat ar fi daca continua in urmatoarele zile sa vizitezi un medic de familie.