| 2102baubau2102 a întrebat:

Buna seara, acum 3 zile am inceput sa am mancarimi in zona intima si scurgeri albe. Am mers direct la farmacie si am luat fluconazol si clotrimazol crema, am luat 2 pastile pe care sa le iau odata la 3 zile, acum scurgerile au devenit galbene, pot fi de la medicamente, e semn ca trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Automedicația e NESĂNĂTOASĂ in lipsa unui diagnostic clar. Du-te la medic

| Ralena a răspuns:

Ai luat antfungice, dar ai dianostic ca este o ciuperca? Daca este o bacterie, un microb, antifungicele nu il omoara. Cine v-a recomandat tratamentul? Deoarece nu se ia dupa ureche. Exista un echilibru in organism si fiecare medicament, fie el chiar si otc, il distruge putin, de aceea ele se iau doar cu prescriptie. Cel mai bine faceti un test sa vedeti ce este si abia apoi tratati.