| Radandam a întrebat:

Bună seara! Acum 3 zile m-am înțepat într-o sârmă in picior, mai mult o zgarietura cred ca a fost pentru ca nu mi-a curs sânge deloc și nici punctul intepaturii nu se vede.Mie mi se părea puțin umflat, chiar daca toti imi spuneau ca nu e umflat eu credeam ca este.Astăzi m-am dus la doctor si s-a uitat la picior si a spus ca nu e umflat si ca e in regula si mi-a spus ca vaccinul din clasa a 8 a, adica acum 4 ani, este inca valabil si sa nu imi fac griji.A spus oarecum ca e mai mult in mintea mea si nu trebuie sa ma sperii.A spus ca daca ma doare piciorul sa iau antibiotic augumentin si inca 2 chestii scria pe foaia aia dar nu inteleg, probabil antiiflamatoare. Piciorul nu ma doare, pot sa merg, sa alerg, nu e umflat, dar m-am uitat pe simptomele tetanosului si ma sperie faza cu contractura mandibulei si parca ma doare si pe mine maxilarul in ambele parti si parca nici nu il pot deschide la maxim. Poate o fi doar in capul meu, nu stiu ce sa zic.O fi ca acum 2 zile am mancat pentru prima data inghetata pe anul acesta si daca era rece s-au inflamat gingiile sau habar nu am.Voi ce credeti? Sa ascult ce a spus doctor si parintii, prietenii sau tot sa imi fac griji? Astept cat mai multe raspunsuri, chiar am nevoie.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa ascult ce a spus doctor si parintii, prietenii?"

oooo, nuuuu, mai bine ascultă de noi că suntem niște nenorociți de absolvenți de gimnaziu și stim mai bine

| Radandam explică (pentru sierra1):

Mai bine ai fi dat un raspuns folositor ce crezi tu despre situatie, m-ar fi ajutat mai mult?

| sierra1 a răspuns (pentru Radandam):

Fii și tu un gentleman și zi : merci

| Anonimul2700 a răspuns:

Eu zic sa Asculți de sfatul medicului

| Anonimul2700 a răspuns:

Asculta de sfatul medicului