| catalinutza20010 a întrebat:

Bunaaahappy..am o intrebare intrebatoarelaughing.mi s-a umflat falca stanga, ma doare maxilarul(deasupra urechii)si gingiile de jos-spate..trebuie sa imi iasa maselele de minte.dar e chiar asa de dureros? o sa se umfle mai tare?cryingmersi:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Ia amoxacilina forte de 500mg ca degeaba te duci cu ea umflata la medic ca nu se baga nimeni sa iti umble la ea doar vreun nebun ca apar alte complicatii pana se dezumfla cere la farmacie antibiotic.multa sanatate.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te neaparat la un stomatolog, ai nevoie de un consult si o radiografie. Maselele de minte au prostul obicei sa iasa de multe ori gresit sau dintele sa ramana incarcerat in gingie, tesuturile din jurul dintelui inflamandu-se sau provocand dureri serioase.

| nico097 a răspuns:

Sunt foarte dureroase maselele de minte sa ai medicamente in casa ca s-ar putea sa ai vreo surpriza si sa faci febra.Multa sanatate

| catalinutza20010 explică (pentru nico097):

Ce fel de medicamente?thinking o sa se umfle mai tare?big grin

| catalinutza20010 explică (pentru nico097):

Am fost la farmacie...e putin mai umflata.dar nu ma mai doare asa tare... dupa atata chin sper sa fiu mai desteapta(daca le se spun masele de minte)laughing..multumesc multtt

| nico097 a răspuns (pentru catalinutza20010):

Ia amoxacilina forte de 500mg ca degeaba te duci cu ea umflata la medic ca nu se baga nimeni sa iti umble la ea doar vreun nebun ca apar alte complicatii pana se dezumfla cere la farmacie antibiotic.multa sanatate.