| AnastasiaIacov a întrebat:

Bună seara! Am 1.63 si 68 de kilograme. Vreau sa slabesc in jur de 20 de kilograme. In cat timp si cum? Cate calorii trebuie sa comsum zilnic si daca merg pe banda, fac exercitii pe bicicleta la sala de 3 ori pe saptamana cate calorii trebuie sa ard si cam cat timp trebuie sa stau la sala? Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| InteractiV a răspuns:

20 de KG este cam mult, ai nevoie de un regim bine pus la punct, miscare de cel putin 3 ori pe zi in sedinte de cate 30 minute. Nu trebuie sa arzi calorii ci Kilo calorii, caloriile le consumi atunci cand mananci/bei. Poti gasi pe net tot felul de diete si exercitii, insa 20 de kg mi se pare exagerat.