| baica a întrebat:

Cate calorii trebuie sa ard ca sa slabesc 5-6 KG acum am 1.77 70 KG 17 ani am grasime pe burta si pe fund mai ales si vreau sa scap de grasime de tot fac 30 de min pe bicicleta si pe banda in sala adica ard vreo 300 de calorii dar nu stiu cate calorii inseamna 5-6 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite daca nu slabesti ni ci un pic du si fa-ti analizele mai intai caci posibil sa ai glanda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

100 abdomene pe zi si incearca sa alergi 5 minute fara oprire da rapid pe banda si iei o pauza si tot asa...si sa te dai la inot sau nu stiu. sper a ti-am fost de folos...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, cantareste-te in fiecare dimineata, si la sfarsitul zilei.Pe langa faptul ca faci la bicicleta si banda, trebuie sa ai grija si ce mananci...si bea f multa apa...si incearca mai bine cate 100 de abdomene pe seara, functioneaza. E mai greu cu caloriile deoarece ele se fac imediat dupa ce mananci, chiar daca mananci o felie de paine sau orice altceva.

Bafta!