| Încrucişătorul a întrebat:

Am 98 de kilograme si trebuie neaparat sa ajung la 82-83. E prima oara cand ma duc la o sala de fitness/sport (cum vreti sa-i spuneti) si singurele care imi vin in minte pentru cauză e banda si bicicleta.

Intrebari: Ce alte aparate imi recomandati? Eu trebuie sa slabesc, atat. Nu muschi sau "patratele".

Mi-am propus sa stau o ora - o ora jumate pe zi. Cate minute trebuie sa petrec pe banda, bicicleta si celelalte aparate pe care mi le recomandati?
Fiind prima zi-saptamana, mi s-a spus ca trebuie sa o iau usor "ca sa ma obisnuiesc" dar cum sa le impart in acea ora/jumate si, mai ales, in urmatoarele saptamani cand trebuie sa-ncep sa bag "neste" turbo?

Va multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

10 minute stepper
10 minute bicicleta
30 minute banda
10 minute bicicleta
fara pauza prietene, cat sari de la un aparat la altu
3 mese: ~1500 kcal/zi, mai scazi daca e nevoie. 3L apa/zi bafta

| Încrucişătorul explică (pentru SpaNu88):

Perfect!
Multumesc mult.

| Încrucişătorul explică:

Am avut cateva nedumeriri cu fructele.
Multumesc.

| diaa_4581 a răspuns:

Buna,eu am inceput de vreo 2 luni o dietata si in acelasi timp si sportul, nu am mers la sala pana acum, am inceput la 67 si acum am 59. Abdomene si mult alergat. Ii bine sa incepi usor mai ales cu banda zic eu, incepi cu 500 de m si pe zi ce trece faci si conditie fizica si o sa poti mai mult, dar sa ai grija cu alimentatia ca degeaba faci sport daca nu mananci controlat. Spor la lucru happy!