| xLORENAx a întrebat:

am 12 ani. inca sunt in crestere. dar fac exercitii de inaltare. credeti ca asta ma opreste din inaltat? adica, au un efect rau asupra mea? straight face adica nu voi mai creste. sau ceva de genul? Multumesc! Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îmi poți spune ce exerciții de înălțare faci?
Sunt patru sporturi care te ajută să crești mai înaltă, și anume: volei, înot, handbal și baschet!
Pa, pa.

| SDC a răspuns:

Sportul te face sa te dezvolti mai repede,fa sport, in special baschet, si volei!

| AliceAll a răspuns:

Nu te vei opri din inaltime stai linistita :* cu cat faci exercitii de inaltare de la varsta frageda cu atat o sa fie mai bine, iar cand vei fi mare vei fi frumoasa si inalta (1.70) deci nu trebuie sa te ingrijorezi happy daca vrei sa fi sigura ca nu se va intampla nimic intreaba un specialist sau intreabai pe parinti dar te asigur eu ca nu se va intampla nimic, cu cat continui cu aceste exercitii cu atat va fi mai bine :*:* sper ca ti-am fost de ajutor. :X:X:*

| Marwell a răspuns:

Exercitiile de crestere sporesc cresterea, deci nu o sa ai nici o problema, poti face mai departe aceste exercitii, si daca vrei uite aici ce exercitii fac eu, am crescut mult de la ele :
http://fit4sport.wordpress.com/cum-sa-cresti/exercitii-crestere/

| Pepsy92 a răspuns:

Ba din contra, vei creste mult! Eu am facut baschet cand eram prin clasa aVII-a si in urmatorii ani m-am inaltat foarte mult, eu iti sugereza inotul/baschetul/handbalul, SPOR LA TREABA.