| saranastasie a întrebat:

Am 13 ani si am fost depistata cu pietre la rinichi. Am la rinichiul drept 5-6 pietre de 5mm si la cel stang 3 pietre de 3mm. Am fost de 2 ori la urgenta, iar in momentul asta ma doare oribil rinichiul stang si nu stiu ce sa fac. Nu vreau sa le mai spun parintilor deoarece se sperie si devine foarte ingrijorati. Vreau sa imi dati si mie un sfat despre ce as putea sa fac fara sa le spun parintilor! Fundita!

Dar pot aparea si complicatii? Daca da, ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Spune-le parintilor, pe langa colica renala ai facut probabil si o infectie urinara. Durerea va deveni de nesuportat. Mai bine mergi acum la urgente.

| catalin94 a răspuns:

Lasa frica, spune-le parintilor... poti face blocaj renal, nu e vorba de ingrijorarea parintilor, este viata ta!

| saranastasie explică:

Daca conteaza, mi-au aparut cearcane si am o durere de cap si temperatura corpului 37.9. Si simt, atunci cand mictionez, ca nu termin... sad

| tibi20 a răspuns:

1. Remedii naturiste: foloseste cartofi cruzi, reci, taiati in felii rotunde.Aseaza cartofii pe un prosop dupa care plasezi prosopul in zona cu pricina happy
2. un alt remediu pentru durerea de rinichi ar fi o banda cu magneti. Este cea mai renumita pentru durerile de rinichi.