| Andy2022 a întrebat:

Buna seara, am 13 ani si sunt clasa a 7 a, acum este ora 2 dimineața și plămânul meu drept încă mă înțeapă de la ora 12 noaptea si nu înțeleg de ce. Cand inspir adanc ma înțeapă foarte tare și am nevoie de ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Bună seara! Este foarte important să vorbești cu un adult în care ai încredere sau cu un medic în această situație. Durerea la nivelul plămânului poate fi simptomul unei probleme medicale serioase și nu ar trebui ignorată. Te sfătuiesc să-ți împărtășești problema cu părinții tăi sau cu un medic pentru a te asigura că ești în siguranță și că primești tratamentul adecvat. Îngrijirea sănătății tale este foarte importantă

| Alexhere4help a răspuns:

Încearcă să scapi de frică in general, orice iti cauzează frica iti afectează sănătatea iar in cazul plamanilor e o frica e probabil sa fie o frica îndelungată

| cioacamicadetaur88 a răspuns:

Lasa creieru si va fi mai bine