| Rubenică01 a întrebat:

Bună seara, am 17 ani îmi e rușine de ce o sa zic dar azi ma jucam cu un prieten și din greșeală m-a lovit la testicul stâng, nu s-a umflat dar ma doare un pic, pot sa suport durerea. Ma ajuta cineva cu o părere va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lZlJokerlZl a răspuns:

O sa iti treaca, este o zona mai sensibila si de la orice mica lovitura iti cauzeaza durere. Altii patesc mult mai rau de exemplu fotbalistii cand primesc o lovitura cu mingea, stau catva pe margine si revin.
Sa nu crezi ca o sa se intample ceva de la atata.

| Rubenică01 explică (pentru lZlJokerlZl):

Mulțumesc? am vrut sa fiu sigur

4 răspunsuri:
| DragoStefaN a răspuns:

Loveste-te si in celalalt, asa o sa te doara stereo.

| Violleta2022 a răspuns:

Stai potolit si iti va trece in cateva zile.
iar pe viitor, evitati sa mai jucati jocuri prostesti, unde va loviti este testicule.

| Andreeush a răspuns:

Acea zonă este sensibilă, la orice lovitură apare durerea.